Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Anime a Manga

Úvod

Na začátek menší úvod, o čem že to vlastně bude řeč:

Anime

Pojem "anime" je hodně obecný název pro kreslené seriály nebo filmy. Pokud mluvíme o japonském anime, myslíme tím krásný styl kresby, s abnormálními účesy, velkýma, nádhernýma očima a malým nosánkem. ^_^ Dále tu máme kreslené seriály z Ameriky a podobně, ty určitě znáte z televize.

Japonské anime má už dlouhou tradici. U premiéry prvního anime byl jen málokdo z nás. V té době bývalo anime kreslené ručně... Jen si to představte. Na jednu vteřinu anime připadalo několik obrázků, které musel někdo nakreslit. Proto byla tato anime často tak "odfláknutá" (to není správné slovo, ale nevím, jak to říct). Hodně se opakovaly scény. Například padající sníh, pozadí při běhu, někdy i scény s bojem. Neustále se mlátili dokolečka. Tzv. smyčka. Je to ale pochopitelné, ne?

V dnešní době se anime už nekreslí jen ručně, pomáhají nám počítače a jiné pomůcky, ale i přesto je tvorba anime poměrně věda, která vyžaduje pečlivost a čas. Anime se dnes již počítá na tisíce, tolik ho je... Podívejme se pravdě do očí... Musíme žít tak 900 let, abychom to všechno zkoukli.

Manga

Manga už není tak obecný název... Je to přímo styl kresby komiksů (samotné slovo "manga" mimochodem zavedl jistý Kacušika Hokusai). Originální manga je černobílá (není to ale podmínka) a pochází z Japonska.

Dnes se ale jako manga počítají i komiksy z Koreje apd. Kresbou jsou si podobné jako vejce vejci. Manga je kreslená ručně, což je úžasný výkon, hlavně u super-dlouhých mang, jako třeba Naruto. A ne vždy se manga-ka (tak se nazývají kreslíři mangy) kresbou mangy živí. Takže honem domů z práce, ať to stihnu do termínu. ^^ Styl manga je opět charakteristický jak kresbou, tak i příběhem. Zatímco americké komiksy pokládají za hlavní část komiksu děj a kresbu tudíž můžou "flákat", u mangy je to přesně obráceně. Každý obrázek je umělecké dílo, prokreslené do nejmenšího detailu - na úkor příběhu. Každopádně se není čemu divit... Mang jsou doslova desetitisíce, takže vymyslet zcela originální děj je nadlidský úkol. Drtivá část anime vychází z manga předlohy.

(pokud je vám už vše jasné, můžeme pokračovat dále, zde)
Copyright © 2008 - 2022 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek