Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Excel Saga

Vložil: Dejv007 | 11.09.2012, 09:25:54
Datum vydání: od 08.10.1999 do 31.03.2000
Studia: J.C. Staff, Victor Entertainment
Režie: Shinichi Watanabe
Hudba: Toshio Masuda

Chika hodnocení

Příběh5/10
Kresba6/10
Hudba7/10
Charaktery7/10
Závěr: Excel Saga jednoduše sází na absurdní humor, kterým doslova oplývá. Kresba není špatná, ale je to prostě Excel Saga.

Hlavní postavy

Excel: Snad nejujetější postava v anime vůbec. Pro svého pána Ilpalazza udělá naprosto cokoliv. Cokoliv. Je jí jedno, kolik u toho umře lidí nebo co se jí stane, přání lorda Ilpalazza jsou příkazy. Samotná Excel se zaplétá do nejrůznějších věcí, během kterých často umírá (v prvním díle zemřela myslím čtyřikrát).

Lord Ilpalazzo: Vůdce tajné organizace, která má za cíl očistit svět od všeho zlého. Illpalazzo nenávidí smích, králíčky, mangu a vlastně asi všechno. Proto není jeho cíl vůbec snadný.

Pes Menchi: Tento roztomilý tvoreček se k Excel připletl během jedné z jejich "misí". Jeho osud ale není vůbec záviděníhodný. Žije totiž jen proto, že Excel má zrovna co jíst. Jak ale dostane hlad, s Menchim je ámen. Moc dobře to ví a proto se snaží všemožně uniknout. Bohužel bezvýsledně.

Shrnutí

Excel Saga je anime, které dává nový význam slovu "šílené".
Bohužel (podle mého názoru), je toto anime šílé až moc. V mnoha ohledech nedává smysl, spousta věcí mohla být udělána vtipněji... No, nebudu Excel Sagu soudit, to nechám na vás.

Příběh

Aniž by o tom lidé věděli, existuje tajemná organizace vedená Lordem Ilpalazzem, která se zabývá ničením zla v jakékoliv podobě. Je jedno, jestli jde o vyhlazení všech lidí kreslících mangu nebo o dozor na staveništi... Ilpalazzova nejoddanější služebná, Excel, udělá pro svého pána cokoliv. Kvůli její upovídanosti a zálibě ve skákání do řeči se jí ale často stává, že ji lord Ilpalazzo několikrát během dílu zabije. V takové situaci naštěstí zasahuje všudypřítomná Vůle Makrokosmu, která dokáže mrtvé lidi přivádět zpět k životu, aby mohl příběh dál pokračovat...

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek