Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Fullmetal Alchemist 2

Vložil: Dejv007 | 11.09.2012, 09:29:00
Datum vydání: od 05.04.2009 do 04.07.2010
Studia: Aniplex, MBS, BONES, Arakawa Hiroshi
Režie: Yasuhiro Irie
Hudba: Akira Senjyu

Chika hodnocení

Příběh8/10
Kresba9/10
Hudba8/10
Charaktery7/10
Závěr: Další anime, které těží především z toho, že ho už každý zná. Tato série je remake na původní FMA z roku 2004 a dá se říct, že dost vydařený. Opět se můžete těšit na silně nadprůměrné anime, které má sice pomalejší rozjezd, ale celkově opravdu stojí za t

Hlavní postavy

Edward Elric: Mladý a talentovaný alchymista, který dokáže provádět přeměny bez transmutačního kruhu. Bohužel se díky jeho velkému sebevědomí pokusil o zakázanou lidskou transmutaci, při které přišel o části svého těla a připravil jeho bratra o celé tělo. Trpí komplexy kvůli jeho výšce a nesnáší, když na ni ostatní poukazují.

Alphons Elric: Edwardův mladší bratr. Při pokusu o lidskou transmutaci nepřišel jen o ruku a nohu, jako Ed, ale rovnou o celé tělo. Jeho duše je vložena do prázdného ocelového brnění. Díky tomu si ho lidé často pletou s jeho bratrem. Na druhou stranu má ale nadprůměrnou fyzickou sílu a je takřka nesmrtelný.

Shrnutí

Kdo by neznal klasiku klasik, anime Fullmetal Alchemist? Toto anime o dvou bratrech – alchymistech si během pár let získalo velkou spoustu fanoušků. S popularitou na tom není zdaleka špatně ani manga FMA, která byla předlouhou pro anime. A po dlouhých pěti letech jsme se dočkali tohoto velmi očekávaného remaku. Staří známí v novém kabátě. Co k tomu dodat? Opět se můžeme těšit na pořádnou dávku akce, alchymie a v neposlední řadě i humoru.

Příběh

Edward a Alphons měli na první pohled dokonalé dětství. I když od nich už dávno odešel otec, žilo se jim s mámou moc dobře. Ed i Al se už v té době zajímali o alchymii a amatérsky ji provozovali. Jednoho dne se ale jejich životy dramaticky změní. Zemře jim máma a tak zůstanou sami a vychovává je babička. Rozhodnou se porušit nepsaný zákon alchymie a oživit svou mámu. Tato zakázaná transmutace ale není tabu jen tak pro nic za nic. I když měli vše pečlivě naplánované, oživení se nezdařilo, mámu neoživili, Ed přišel o nohu a El dokonce zmizel úplně. V záchvatu bezmocnosti Ed obětoval svou pravou ruku, aby mohl Alovu duši zapečetit do starého brnění, které stále nedaleko od něj.

Po této bolestné zkušenosti se oba vydají hledat Kámen mudrců, který by jim jako jediný mohl vrátit jejich stará těla zpátky. A tak se Ed, který má nyní své ztracené končetiny nahrazeny abnormálně pevný kovem, a Al, který má teď dobré dva metry, vydávají na nebezpečnou cestu světem. Al brzy zjistí, že dokáže provádět alchymii bez nutnosti kreslení transmutačního kruhu, což je pro něj obrovská výhoda. I díky této schopnosti se stane státním alchymistou a je z něj tak nejmladší profesionální alchymista v dějinách. Podaří se jim nakonec získat zpět svá těla?

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek