Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Gundam 00

Vložil: Dejv007 | 11.09.2012, 09:31:49
Datum vydání: od 06.10.2007 do 29.03.2008
Studia: MBS, Sunrise
Režie: Seiji Mizushima
Hudba: Kenji Kawai

Chika hodnocení

Příběh7/10
Kresba8/10
Hudba7/10
Charaktery7/10
Závěr: Výborně kreslená mecha se solidním příběhem a dobrou hudbou. Co víc si u robotů přát?

Hlavní postavy

Setsuna F Seiei - Hlavní postava celé série a pilot gundamu Exia. Jako malý chlapec byl donucen velitelem KPSA Ali Al-Saachezem zabít svou rodinu a bojovat v občanské válce v Kurdistánu. Nemá rád vyjednávání, vše řeší hrubou silou. Jeho specialitou je boj na blízko.

Lockon Stratos - Pilot gundamu Dynames. Jako nestarší člen Gundam Meisterů je považován za jejich velitele. Nenávidí KPSA, protože byla při jejich bombovém útoku zabita jeho rodina. Specializuje se na odstřelování z dálky a v tom mu pomáhá jeho oranžový robůtek Haro.

Allelujah Haptism - Pilot Gundamu Kyrios. Když byl malý, prováděli na něm pokusy v rámci projektu na vytvoření super vojáků. Díky tomu se u něj vytvořilo druhé já, kterému říká Hallelujah. Jeho Gundam oplývá vysokou pohyblivostí a dokáže se změnit ve „stíhačku”.

Tieria Erde - Pilot Gundamu Virtue. Arogantní a chladný vůči ostatním, jeho původ není znám. Dokáže se spojit s Vedou, superpočítačem Nebeských Bytostí. Jeho Gundam je vysoce obrněný a oplývá velkou palebnou silou.

Shrnutí

Existuje vůbec někdo, kdo by neznal Gundamy? To snad ani není možné. Gundamy jsou považovány za největší klasiku žánru mecha a ne jen tak pro nic za nic. Pokud sečteme díly všech dosud vydaných sérií včetně OVA dílů a dalších speciálů, dostaneme se k neuvěřitelnému číslu 678, což z Gundamů dělá nejen nejdelší mechárnu světa, ale také jedno z nejdelších anime vůbec. Poprvé spatřily Gundamy světlo světa v roce 1979 v padesáti dílné sérii Kidou Senshi Gundam. Celkové statistiky dosud vydaných Gundamů jsou také dech beroucí: 14 filmů, 21 OVA sérií, 7 TV speciálů a 13 sérií. Co k tomu dodat? Gundamů je prostě spousta. Ale nebojte, jednotlivé série spolu prakticky nijak nesouvisí a ačkoliv jsou v každé sérii a filmu Gundamy, je tento název asi to jediné, co mají všechny série a filmy společného. Počty dílů a filmů samozřejmě nejsou na Gundamech to hlavní. Pokud máte rádi kvalitní mechárnu plnou boje, tak už nemusíte hledat. Gundamy přichází.

Příběh

Píše se rok 2307. Fosilní paliva byla vyčerpána a lidstvo muselo hledat nový zdroj energie. Proto byl kolem Země vybudován prstenec pro vytváření energie ze slunečního světla. Energie je dopravována na Zem třemi orbitálními výtahy, přičemž každý patří jedné ze tří světových mocností - Unii, Reformní Lize Lidstva a AEU. Na povrchu však stále dochází k vojenským střetům kvůli energii a palivu. A právě v těchto krutých časech přichází na scénu vojenská organizace, která si říká Nebeské Bytosti. Jejich cílem je zbavit svět veškerých konfliktů, sjednotit ho a naplnit tak vizi jejich zakladatele, vědce Aeolii Schenberga.

V čele se strategičkou Sumeragi Lee Noriegou se tak Nebeské Bytosti vydávají vstříc sjednocení světa. Ke splnění svých cílů využívají humanoidní roboty zvané Gundamy. Ty pilotují čtyři mladíci, kteří si říkají Gundam Meisteři a jako základna jim slouží vesmírná loď Ptolemaios.

S jejich cíli však světové mocnosti nesouhlasí a ozbrojené zásahy v jejich konfliktech si rozhodně nechtějí nenechají líbit.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek