Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Heroic Age

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 14:57:47
Datum vydání: od 02.04.2007 do 01.10.2007
Studia: XEBEC, Starchild Records, TV Tokyo Music
Režie: Toshimasa Suzuki
Hudba: Naoki Satou

Chika hodnocení

Příběh6/10
Kresba7/10
Hudba8/10
Charaktery7/10
Závěr: Příběh je slabší, ale kresba nadprůměrná. Hudba sice není nějak extrémně výrazná, sem tam ale krásně doplňuje aktuální děj, opening i ending patří k těm lepším.

Hlavní postavy

Age: Mladý, nezávislý a nuvěřitelně dobrosrdečný. Hluboko v jeho těle je zapečetěna obrovská síla v podobě Bellcrossovy duše.

Deianeira: Ochotná a mladá nástupnice trůnu. Ve svých snech často vidí do budoucnosti, tyto vize jsou jediné, co vede poslední zbytky lidstva prázdnotou vesmíru k neurčitému cíli. Její chování by se hodilo spíše pro jeptišku, než pro princeznu.

Shrnutí

Heroic Age je na první pohled další bezduchá mechárna. Na ten druhý ale taky. Tak co teď s tím? Co Heroic Age vlastně nabízí, v čem je lepší než ostatní anime? Příběh to rozhodně není. Žánr mecha je už bohužel dost ohraný a málokdy se povede udělat nějakou novinku, u které si divák neřekne "Kde jsem tohle už jen viděl...?" Zkrátka další příběh, kdy je lidstvo koseno nepřátelskými rasami a vše může vyřešit pouze jeden jediný vyvolený. Jakmile je vyvolený na světě, lidstvo si už může oddychnout, protože vyvolený má takovou sílu, že jediným mávnutím ruky zabije statisíce nepřátel. No, zatím to vypadá, že jen kritizuju. Ale to, co je na Heroic Age úžasné, je jeho kresba. Každý určitě nemá vkus jako já, ale podle mě je celková animace opravdu na velmi vysoké úrovni.

Příběh

Kdysi dávno existovala rasa, která dokázala předpovídat budoucnost, vytvářet komety, ale hlavně mohla do vesmíru vysílat zprávu, aby jejich galaxii navštívily jiné rasy, které by se mohly navzájem učit. Tato super rasa se nazývá Zlatý kmen. Na jejich volání odpověděly jen tři rasy. Bronzový kmen, Stříbrný kmen a Kmen hrdinů. Později se objevila ještě jedna nepozvaná rasa. Byli to lidé, jejichž loď se pod náporem nepřátel zřítila na nedalekou planetu. Jediný, kdo tuto havárii přežil, bylo malé dítě, které Zlatý kmen pojmenoval Age. Přikázali jednomu z Kmene hrdinů, aby se dítěte ujmul.

Kmen hrdinů si ale byl vědom své obrovské síly a tak o několik let později rozpoutal válku mezi ostatními kmeny. Když se Zlatý kmen rozhodl tuto nesmyslnou bitvu ukončit, zbývalo v Kmenu hrdinů už jen pět živých.
Byli potrestáni tak, že jim byly odejmuty duše a odeslány do těl vybraných příslušníků slabších ras.
Tyto duše se nazývají Nodosové. Do Ageho byl zapečetěn nejsilnější z nich - Bellcross.

Bronzový kmen se spojil s mnohem vyspělejším Stříbrným kmenem a společnými silami vyhladili planetu Zemi. Zachránila se jen hrstka lidí na gigantickém vesmírném plavidle Argonatovi. Tato loď je po zuby vyzbrojená, má na své palubé stovky obřích robotů a poskytuje vše potřebné pro život. Na její palubě tak přežívají zbytky lidské rasy, ženoucí se za nejasnou vizí své princezny a nepřesným vodítkem od Zlatého kmene. Po hromadě let bezhlavého hledání v prázdnotách vesmíru narazí na neobydlenou planetu, kterou princezna označí jako místo, na kterém by měl čekat jejich Spasitel. A měla pravdu. Ačkoliv Age vypadá jako věrná kopie Tarzana, v každé vážné situaci se pomocí Nodosovy esence ve svém oku dokáže proměnit na Belcrosse, jednu z nejsilnějších bytostí vesmíru. I když žil Age celý život na zdevastované planetě, neváhá ani minutu, aby přijal svůj osud jakožto poslední naděje lidské rasy.
A tak podobně jako Naruto se svou liškou je Age s Bellcrossem uvnitř neuvěřitelně silný. Ale narozdíl od již zmíněného Naruta dokáže Age Bellcrosse dokonale ovládat.

Na první pohled je lidstvo za vodou, protože sám Age kosí nepřátele po tisicích. Ti, co přežijí, před ním v hrůze utíkají. Jenže Ageův Bellcross není jediným Nodosem. A Bellcrossova existence je trnem v oku mnohem silnějším protivníkům, než jaké lidstvo dosud potkalo...

Jak jsem se už zmínil, kresba a celková animace Heroic Age mě opravdu nadchla. Neříkám, že by to byla naprostá špička japonské dovednosti, ale rozhodně patří mezi to nejlepší, co jsem zatím měl tu čest vidět. Často jsem skeptický ohledně počítačové animace, tady mi ale celkem sedí. Postavy jsou proklesleny do velkých detailů a hlavně v bojích (jak v kterých, většina bojů skončí dřív, než vůbec začne) můžete obdivovat spojení kresby a počítačové animace.
Jen ten příběh...

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek