Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Higashi no Eden

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 09:10:51
Datum vydání: od 10.04.2009 do 19.06.2009
Studia: Production I.G.
Režie: Kenji Kamiyama
Hudba: Kenji Kawai

Chika hodnocení

Příběh9/10
Kresba9/10
Hudba8/10
Charaktery9/10
Závěr: Anime, pro které se jen těžko hledá přirovnání. Příběh, kresba, hudba i charaktery jsou skutečně na velmi vysoké úrovni, to vše dělá z Edenu jedno z nejlepších anime současnosti.

Hlavní postavy

Takizawa Akira: Takizawa je klidný, usměvavý kluk, který rád pomáhá lidem okolo. Z ničeho nic se objevil před Bílým domem. Byl nahý, v rukou měl jen pistoli a mobil a na nic si nepamatoval. Brzy ale zjistil, že si tuhle amnézii způsobil dobrovolně. Ale proč?

Morimi Saki: Mladá dívka, která právě dokončila školu a vyjela si na promoční výlet. Od své skupiny se ale oddělí a vydá se do Washingtonu, protože chce na vlastní oči vidět Bílý dům a hodit minci do fontány, která je před ním. Místo toho ale potká nahého Takizawu a její život se rázem změní.

Shrnutí

Kolik stojí vyléčení prohnilého státu a znovunastolení jeho pořádku? Deset miliard jenů? Každý ze skupiny dvanácti lidí, Selecaů, tento obnos obdržel a dostal za úkol zachránit Japonsko. Dokázat to může jen jeden, ostatní zemřou. Kromě peněz jim v jejich úkolu pomáhá tajemná Juiz, která každému za určitý obnos splní prakticky jakýkoliv požadavek. Noblesse oblige, hra může začít.

Příběh

Před Bílým domem se objevil nahý mladík, vyzbrojený pistolí a mobilním telefonem. Bohužel si nic nepamatuje, ani svoje jméno. Naštěstí ale potká Saki, mladou dívku, která se právě dostala do křížku s místními policisty. Pomůže jí, seznámí se a vydají se spolu do Japonska. Čím víc toho o sobě Takizawa zjišťuje, tím méně si je jistý, kdo vlastně je. U sebe doma najde skříň plnou zbraní a falešných pasů, v kapse má mobil s obrovskou sumou peněz a navíc zjistí, že na Japonsko kdosi zaútočil raketami. Začne mít dojem, že s tím má něco společného. Brzy se dozví, že patří do skupiny takzvaných Selecaů. Ti byli vybráni, aby zachránili Japonsko. Každý z nich obdržel od tajemného Mr. Outsida deset miliard jenů, které mohou použít dle vlastního uvážení, ale když jim peníze dojdou, přijde jiný tajemný člověk, Supporter, a zabije je. Každý ze Selecaů se rozhodl Japonsko zachránit po svém. První, komu se to povede, se stane vítězem a všichni ostatní zemřou. To ale Takizawu zatím moc netrápí. V první řadě chce zjistit, proč si vymazal paměť a jestli skutečně může za zmizení dvaceti tisíc lidí. V tomto nelehkém úkolu mu neustále stojí po boku Saki a později i celá její parta. Při honbě za pravdou se Takizawa seznamuje s ostatními Selecai a poznává jejich důvody k tomu, co dělají. Zatímco se jeden snaží Japonsko zachránit tím, že buduje nemocnice, jiná Selecao se vydává za prostitutku a zabíjí své klienty useknutím penisu. Takizawovi dojde, že jediný způsob, jak zjistit vše o jeho minulosti, odhalit identitu Mr. Outsida a zachránit Japonsko, je vyhrát hru, do které se zapletl. Proto bere věci do svých rukou a vydává se na cestu za pravdou.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek