Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Higurashi No Naku Koro Ni

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 09:12:46
Datum vydání: od 05.04.2006 do 27.09.2006
Studia: Project Higurashi, Studio Deen
Režie: Chiaki Kon
Hudba: Kenji Kawai

Chika hodnocení

Příběh8/10
Kresba7/10
Hudba7/10
Charaktery8/10
Závěr: Na první pohled zvláštní kresba se výborně hodí k napínavému ději, který je,aby toho nebylo málo, dobře doplněný hudbou a hororovou atmosférou.

Hlavní postavy

V podstatě každá postava, která se v příběhu pohne, je hlavní.

Každé čtyři díly si postavy "prohodí" svoje role. To znamená, že z miloučké Reny nebo odvážného Keiie se pravděpodobně v další "minisérii" stane brutální masový vrah, zatímco ti, kteří v minulé epizodě vraždili hlava nehlava, se stanou nejspíše jen oběťmi.

Shrnutí

Hned na začátek bych rád podotknul, že Higurashi no Naku Koro ni se skvěle hodí pro název téhle skupiny. (Chika = záhrobí, hrob...)
Záhrobí ani hroby tu sice moc neuvidíte, anime zato oplývá neuvěřitelnou brutalitou, které se nevyrovná snad ani Elfen Lied. Už samotný název "Když cikády pláčou" napovídá, že se jedná o anime, které diváka doslova drtí hlavně po stránce duševní. I když první díl vypadá na první pohled jako další dětská komedie, opak je pravdou.
Jediný, dobře mířený pohled hlavních postav mě vyvedl z míry víc, než malá holka, která našla nové použití pro kuchyňský nůž.

Celé anime se skládá z menších příběhů, které jsou vlastně "různé pohledy na věc" a dohromady tvoří celek.

Příběh

Jak jsem říkal, příběhů je víc, takže celkový děj rozebírat nebudu.

Anime začíná pohledem do zapadlé vesničky Hinamizawy, která sice vypadá na první pohled jako velmi milá vesnice, ale pro jistého mladého Keiichiho se stane noční můrou a bojem o přežití. Když zjistí, že se ve vesnici odehrály nevysvětlené vraždy, začne trochu pátrat a zjistí, že všechna úmrtí se v něčem shodují. Místní důchodci si myslí, že za vše může bůh Oyashiro-sama, čemuž ale Keiichi nevěří. Dospěje k závěru, že "je další na řadě" a rozhodne se, že se jen tak nedá. Začíná se vyhýbat lidem a ozbrojí se baseballovou pálkou. Taky ale zjistí, že historie se opakuje a že přesně toto se odehrálo před pár lety jinému mladíkovi...

Tak tohle je nakousnutá první část. Veřte, že je toho k vidění mnohem, mnohem víc. U celého anime je dobré dávat pozor, protože jak jednou ztratíte přehled o ději, tak ho už nepochopíte. Anime, ve kterém se mísí hororová atmosféra s thrilerovým podtextem a ke všemu ještě velmi zajímavá kresba, až moc "pohodová", když vezmu v úvahu to, o čem toto anime je.
Tak to je Higurashi no Naku Koro ni. Vřele NEdoporučuji slabším povahám, jako jsem třeba já. ^_^

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek