Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Bamboo Blade

Vložil: Dejv007 | 10.09.2012, 14:49:19
Datum vydání: od 02.10.2007 do 01.04.2008
Studia: AIC A.S.T.A
Režie: Hisashi Saitou
Hudba: Kiyohiko Senba

Chika hodnocení

Příběh6/10
Kresba8/10
Hudba7/10
Charaktery7/10
Závěr: Lehčí, pěkně kreslená komedie po všechny milovníky kenda.

Hlavní postavy

Kojirou: Učitel, mistr v kendo klubu a extrémě zadlužený člověk. Všechno, co dělá, je většinou jen proto, aby se dostal ze svých problémů nebo aby si dopomohl k jídlu.

Kirina: Kapitánka v kendo klubu, která ovšem nemá komu kapitánčit, protože je jediná členka. To se má ale brzy změnit. Kirina obdivuje svého mistra Kojiroua, i když neprávem. Jinak je to velmi bystrá a milá dívka, která má ráda sporty a obědy s kamarády.

Tama: Malá výškou, velká myslí. I přes svůj vzhled a flegmatickou povahu je Tama dívka, která by si přála ochránit všechny lidi na světě. Od malička trénuje kendo a i když už dalece přesahuje všechny své učitele, nikdy své schopnosti nezneužila a dokonce ani nevyužila. Kendo je pro ni něco tak obyčejného jako je uklízení v pokoji. Pak ji ale jednoho hezkého dne odtáhne Kirina do kendo klubu...

Příběh

Kojirou je učitel na jedné normální japonské škole, mimo jiné je ale i mistr ve školním kendo-klubu. Celé obsazenstvo tohoto klubu tvoří pouze jediná dívka - Kirina, a tak se náš milý mistr nijak nežene do toho, aby se o klub staral. Jako každý má totiž své vlastní problémy. A to hlavně finanční. Zvrat nastane v okamžiku, kdy mu jeho starý známý nabídne sázku: jestli se mu podaří vytvořit tým dívek, který by dokázal vyhrát v přátelském utkání, může celý rok jíst zadarmo v rodiné restauraci jeho senpaie. Kojirou se s nebývalým nadšením vrhne do shánění holek do týmu. Svůj opravdový záměr si ale nechává pro sebe. Otázkou však zůstává, kde sehnat pět dívek, které by dokázaly vyhrát. Kirina je dobrý základ, ale musí jich být pět. Jako první mu do oka padne malá, milá a nenápadná dívka Tamaki, která ho zachrání od letících míčů a pana zástupce, který vypadl z okna. Tamaki odmala miluje anime s hrdinskou tématikou, kde hlavní hrdinové ničí zlo. Jejím snem je chránit nevinné. To ale ještě ani sama neví, že už teď v kendu překonává mnohem starší a silnější, než je ona...
(tato recenze se vztahuje více méně jen na první dva díly)

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek