Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Monochrome Factor

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 14:29:53
Datum vydání: od 08.04.2008 do 30.09.2008
Studia: A.C.G.T., GENCO
Režie: Yuu Kou
Hudba: Takeshi Abo, Jun Murakami

Chika hodnocení

Příběh7/10
Kresba8/10
Hudba7/10
Charaktery7/10
Závěr: Anime zaměřené hlavně na holky. Tomu odpovídá i kresba, hudba a příběh. Dá se říct, že je vše nadprůměrné.

Hlavní postavy

Akira: Poznávací znamení: obojek na krku a znuděný výraz.
Akira je normální středoškolák, který tráví čas ulejváním se z hodin a snahou zabít nudu. Přání zažít nějaké vzrušení mu vrchovatě splní Shirogane, který Akiru zbaví lidství a společně s ním pak bojuje proti stínům zaplavujícím svět. To by Akirovi pořád vadilo míň než to, že se mu Shirogane snaží procpat do postele…

Shirogane: Poznávací znamení: bílý cop a hůlka á la Hercule Poirot.
Shirogane není člověk. Je to stín. To znamená, že ho nikdo kromě zvláštně duchovně nadaných lidí nemůže vidět. Jeho úkolem je udržovat na světě rovnováhu mezi světlem a temnotou, a protože na to sám nestačí, vytvořil si z Akiry svého spolupracovníka. Prohlašuje, že Akiru miluje, čímž uvádí do rozpaků nejen jeho, ale i další osoby kolem.

Aya: Poznávací znamení: meč, ať už dřevěný nebo opravdový.
Aya je něco jako prefekt. Je rozhodnutá udržovat na své škole dobré mravy a dala si za cíl těžký úkol: udělat z Akiry a Kenga slušné lidi a vzorné studenty. Neustále s sebou nosí svůj dřevěný meč, kterým většinou mlátí Kenga, protože Akira obvykle stíhá uhýbat. Nenávidí narážky na to, že je moc agresivní a málo dívčí – něco takového ji dokáže opravdu rozzuřit.

Kengo: Poznávací znamení: Boule. Když ho nemlátí Akira, mlátí ho Aya.
Jedním slovem by se dal popsat jako pes. Chodí za Akirou všude i přesto, že mu Akira dává najevo svůj nesouhlas (někdy dost nevybíravě). Narozdíl od ostatních, kteří mají aspoň nějakou zbraň, Kengo bojuje se stíny pouze pěstmi, což obvykle znamená, že dopadne ze všech nejhůř. I přesto si ale pořád udržuje svoje nadšení a dobrou náladu.

Shrnutí

Co si budeme povídat, Monochrome Factor je anime spíš pro dívky, už kvůli koncentraci bishíků na metr čtvereční. Ale ani pánové by neměli ohrnovat nos, protože MF je hlavně a především vizuálně i dějově povedené fantasy, okořeněné dávkou humoru.

Příběh

Pro Akiru je synonymem života slovo nuda. To se ale změní ve chvíli, kdy ho cestou ze školy zastaví na ulici neznámý muž a chce s ním mluvit. Následně Akirovi oznámí, že se jmenuje Shirogane, že není člověk a že je s ním Akira spojen osudem. Pak zmizí s tím, že se znovu potkají.
Ještě téhož večera se opravdu setkají v místní škole. Na Akiru a jeho přátele tam zaútočí podivné stíny a je to právě Shirogane, kdo jim přijde na pomoc. Přesto se však Akira dostane do takové situace, že si musí vybrat mezi smrtí a změnou ve stín. A protože umřít se mu nechce, nechá Shiroganeho, aby ho proměnil.
Bohužel, jeho proměna zahrnuje dvě věci: je nucen pomáhat Shiroganemu (který mu mezitím stihl vyznat lásku) v nastolení rovnováhy mezi světlem a temnotou… a lidé ho nemohou vidět. Tahle zpráva Akiru mírně vykolejí (ještě aby ne). Ještě víc ho ale rozčílí fakt, že je možnost, jak by ho mohli lidé vnímat – když se Shirogane stane Akirovým stínem. To ale znamená, že Akira a Shirogane musí být neustále spolu…

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek