Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Nitaboh

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 14:35:54
Datum vydání: 21.02. 2004
Studia: WAO Corporation
Režie:
Hudba:

Chika hodnocení

Příběh7/10
Kresba8/10
Hudba8/10
Charaktery7/10
Závěr: Děj se točí hlavně okolo hudby a podle toho vypadá i celý film. Nitaboh celkem hezky zobrazuje období Edo v Japonsku. Kresba je pěkná, stejně tak i hudba. Postavy i příběh jsou pro film naprosto dostačující.

Hlavní postavy

Nitaro: Na začátku je to malý chlapec, na konci už statný mladík. Žije sám s otcem, mámu nikdy nepoznal. Ví jen to, že výborně hrála na shamisen. Jako malý chlapec onemocněl při epidemii neznámé nemoci a oslepnul. Teď je odhodlaný jít za svým snem a stát se tím, který dokáže hrát na shamisen svým vlastním stylem.

Yuki: Milá a přívětivá holčička ze začátku filmu také vyrostla v krásnou ženu. S Nitarem se poznala v jednom chrámu, když ještě viděl, a za to, že jí zachránil její míč, mu dala kousek mušle, díky kterému se o mnoho let později poznají. Nitara v jeho úsilí velmi podporuje.

Kikunosuke: Mladík z bohaté rodiny, i přesto má ale zlaté srdce. Když poprvé uslyšel Nitara hrát, rozhodl se, že mu k jeho snu dopomůže. Díky svým finančním prostředkům Nitarovi obstarává potřebné věci, ale hlavně stojí na jeho straně v dobrém i ve zlém.

Shrnutí

Nitaboh je celovečerní anime film, určený pro všechny, kteří mají rádi japonskou tradiční hudbu a japonskou historii.
Příběh je zasazený do konce období Edo, do roku 1865. Hlavním hrdinou je slepý chlapec, který má ale úžasný dar přinášet do této nepokojné doby alespoň trochu štěstí.
Jeho cesta k vytyčenému cíli ale není jednoduchá. Naštěstí jsou tu jeho přátelé, kteří za ním za každé situace stojí.

Jelikož je Nitaboh film, jakékoliv bližší informace by byly jen spoilery a okradly by vás o požitek z filmu. A věřte, že by to byla velká škoda.
Nitaboh je celkově opravdu nádherný film, kresba je velmi příjemná, celý děj navíc doprovází výborná hudba.

Příběh


Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek