Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Ride Back

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 14:38:32
Datum vydání: od 12. 1. 2009 do 30. 3. 2009
Studia: Madhouse Studios
Režie: Takahashi Atsushi
Hudba: Takafumi Wada

Chika hodnocení

Příběh7/10
Kresba8/10
Hudba7/10
Charaktery7/10
Závěr: Pěkně nakreslený mecha příběh s dobrou hudbou. Kazí ho jenom místy trochu schematické postavy.

Hlavní postavy

Ogata Rin: Dcera geniální tanečnice, která se kvůli zranění musela vzdát baletu. Po přestupu na novou školu má možnost si vyzkoušet jednoho z mechů Ride Back klubu, aby se pak díky svému neuvěřitelnému nadání stala klubovým esem. A možná taky bojovnicí proti systému.

Kataoka Tamayo: Členka Ride Back klubu a šampionka Ride Back závodů. Přestože vypadá jako pouhá sportovně zaměřená studentka, její úkol je ve skutečnosti až nepříjemně spjatý s vládou...

Shrnutí

Představte si Leloucha v sukni a s (o dost) nižším IQ. Asi taková je hlavní hrdinka anime Ride Back, které úspěšně apeluje na titul „odvar z Code Geass“. Tedy až na to, že Rin nikdo neumožnil rozkazovat komukoliv kolem sebe – zato jí ale přijde vhod taneční nadání. Přesto si motorky s rukama, nadšený výraz baletky Rin a ještě nadšenější výraz její hlavní fanynky dokážou celkem snadno získat sympatie.

Příběh

Poté, co se při premiéře baletního představení vážně zraní, rozhodne se nadějná tanečnice Rin ukončit svoji kariéru. Přestěhuje se a přestoupí na jinou školu, kde je jí oporou jen dobrá kamarádka Shouko. Snaží se najít nový cíl ve svém životě, a proto jí přijde vhod, když náhodou dostane možnost vyzkoušet si Ride Back – „vylepšenou“ motorku, která se vyznačuje především inteligencí a přimontovanýma rukama. Hned při první jízdě se Fuego (model, který zkouší) porouchá a Rin se tak projede poněkud víc, než měla v plánu, což ale způsobí, že si Ride Back zamiluje. Stane se členkou klubu, a protože má pro Ride Backy evidentně velký vrozený talent, připravuje se na národní šampionát. Zároveň ovšem zemi nedopřává klid teroristická organizace, proti které se snaží bojovat vládní instituce GGP. A vypadá to, že Ride Backy a jejich řidiči byli a jsou klíčovou zbraní ve veškerých bojích...

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek