Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Samurai: Hunt for the sword

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 14:54:36
Datum vydání: od 26.11.1999 do 23.12.1999
Studia: KingRecords, MOVIC, AIC, A.P.P.P.
Režie: Masahiro Sekino
Hudba: Yuzou Hayashi

Chika hodnocení

Příběh6/10
Kresba7/10
Hudba7/10
Charaktery6/10
Závěr: I když není nejnovější, nemusí se toto anime stydět. Na svou dobu nemá vůbec špatnou kresbu, u dvoudílných anime se ale musí počítat s takřka nulovým příběhem a ne příliš výraznými postavami.

Hlavní postavy

Shinjuro: Mladý, odvážný a zbrklý kluk. Aniž by stačil něco říct, bylo mu na neurčitý čas svěřeno dojo. I když není zrovna zkušený, s mečem mu to jde a rozhodně nepatří mezi ty, co by se neuměli bránit.

Koharu: Shinjurova kamarádka z dětství (pochopitelně je do něj zamilovaná). Koharu není žádná bojovnice, zato dokáže Shinjurovi a ostatním poskytnou morální podporu. Koharu nesnáší, když Shinjuro sahá, nebo třeba jen mluví o jiné holce, než o ní. To pak přichází na řadu pěsti...

Mikage: Hlavní "záporňák". Pokousí se získat legendární meč, aby mohl dosáhnout svého cíle: ukončit éru šógunů. Má k tomu ale své velmi dobré důvody...

Shrnutí

Na první pohled je jasné, že toto dvojdílné OVA anime je hlavně pro milovníky "klasik", i když Samurai: Hunt for the sword zrovna klasika není.
Kresba je vyvedená, na deset let staré anime bych řekl i velmi vyvedená, to ostatní je už horší. Je jasné, že do dvou dílů nelze nacpat nějaký úchvatný příběh, ale myslím, že kdyby se na příběhu trochu přidalo...
Každopádně je tohle OVA zajímavá kombinace soubojů s meči, ecchi, komedie a akce.

Příběh

Děj se odehrává v jakési blíže nepopsané době, kdy je svět plný samurajů a správným mužem je jedině ten, který to umí dobře s mečem.

Podle legend existuje nesmírně mocný meč: Mizuchi. A jak to už bývá, tento meč by si rád přivlastnil nejeden lump. Proto nechal šógun rozdělit meč na dvě části, na rukojeť a ostří a tyto dvě části rozdělil.
Pokud by ovšem došlo k jeho opětovnému sestavení, byl by k zastavené Mizuchi zapotřebí druhý legendární meč, Kourin.

Nic z toho ale ještě hlavního hrdinu Shinjura netíží. Má dost svých
starostí s dojo školou, která mu byla právě přenechána na starost.
Postupně se mu v doju zabydlí páreček holek. Koharu, jeho dlouholetá kamarádka a Lei Lin, mladá dívka z Číny, která nepřijela jen tak náhodou.

Ženská společnost je ale pro Shinjura něco naprosto nepodstatného, už jen proto, že kdosi ukradl Mizuchi a hrozí, že ho využije ve prospěch zla.

Shinjuro brzy pochopí, jak se věci mají a rozhodne se, že vezme věci do vlastních rukou...

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek