Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Sekirei

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 15:32:36
Datum vydání: od 02.07.2008 do 17.09.2008
Studia: Seven Arcs, ANIPLEX
Režie: Keizou Kusakawa
Hudba: Hiroaki Sano

Chika hodnocení

Příběh6/10
Kresba8/10
Hudba7/10
Charaktery7/10
Závěr: Další tradiční ecchárna, která sází především na velké poprsí hlavních hrdinek a někdy až zbytečné množství ecchi. Pravdou ale je, že kresba je nadprůměrná a hudba také nepatří k nejhorším.

Hlavní postavy

Sahashi: Hlavní klučičí postava. Co k němu dodat... Je prostě naprosto stejný, jako ostatní kluci v "harémovkách"... Plachý, tupý, zbabělý... a samozřejmě neuvěřitelně milý, což je pochopitelně ukázkový profil někoho, kolem kterého se neustále motají krásné holky.

Musubi: Hlavní holčičí postava. Ke svému pánovi, Sahashimu, přišla jako slepec k houslím...
Musubi, narozdíl od ostatních postav, vyniká především v boji na blízko. Má obrovskou sílu, bezedný žaludek a poprsí velmi neúměrné její inteligenci.

Příběh

Sahashi je klasický anime teenager, kterému se celý život nic nedaří, ale jakmile mu osud přihraje do náruče dívku jeho snů, vše se rázem změní, je z něj někdo důležitý a hlavně... je obklopen holkama.

Když Sahashi opakovaně neuspěl u přijímaček na univerzitu, procházel se jen tak po městě... A co se nestalo! Do náruče mu skočila holka. Doslova. No dobře... Ona mu vlastně spadla na hlavu. Pronásledovaly ji totiž dvě podivně vyhlížející slečny. A nebyly zvláštní kvůli jejich vzhledu a tomu, co dělaly... Vždyť v kožených oblečcích dneska skáče po střeše kde kdo. Zajímavější byly ty blesky, které kolem sebe metaly.
Jelikož Sahashi nevěděl, která bije, a Musubi (ano, tak se jmenuje ta dívka, na kterou "narazil") neměla šanci vyhrát, rozhodli se oba pro taktický ústup.
Vše dopadlo dobře a Musabi skončila u Sahashiho doma.
Tam se Sahashimu svěřila, že nemá kam jít a později z ní vypadlo také to, že není zas až tak úplně normální.
Když na ulici opět narazili na ty dvě holky z dřívějška, použili opět stejnou techniku, jako poprvé - utekli. Sahashiho tělesná zdatnost se bohužel omezuje na několikasetmetrový útěk do nejbližší uličky, kde jsou brzy dostiženi. Než se jim ale cokoliv stane, Musubi políbí Sahashiho, což odstartuje vlnu nečekaných událostí. Začněme tím, že Musubi narostou křídla a je najednou plně bojeschopná. Stejně jako naše milé pronásledovatelky je totiž jednou ze Sekirei, podivných nadlidí, kteří si polibkem zvolí svého Ashikabiho, jenž se stane jejich pánem, a spolu s ním se snaží porazit ostatní Sekirei (je jich mimochodem asi sto osm).

A o co že to vlastně jde? Od tajemného prezidenta společnosti MBI se Sahashi dozví spoustu zajímavých věcí. Třeba to, že vypustil do světa tyto Sekirei, aby mezi sebou bojovali a získávali své Ashikabi. Je to celé vlastně hra... Vyhraje ten Ashikabi, jehož Sekirei zůstane jako poslední (každý Ashikabi může mít Sekireí víc).
Proto mezi sebou Sekirei bojují a vítěz vezme poraženému jeho značku Sekirei, čímž ho připraví o to nejcenější - o jeho Ashikabiho, ke kterému se potom už nemůže vrátit.

Kvůli Musubi musí Sahashi opustit podnájem, kde zatím bydlel, a později se oba uhnízdí ve velmi zvláštní ubytovně.
Zatímco paní domácí trénuje Musubi, má Sahashi spoustu času přemýšlet nad tím, co se to se světem okolo něj děje.
Postupně nabírá do své party další a další Sekirei, každá má své neobyčejné schopnosti, které se velmi často hodí, a všechny Sahashiho zbožňují.

Co říct na závěr...? Sekirei je moc hezky kreslené anime, se spoustou přiměřeného ecchi, humoru a napětí. Je pravda, že znám spoustu anime tohoto žánru, které se mi líbí mnohem víc, ale Sekirei ztráta času rozhodně není.
Když pomineme okoukanost harémových anime, je Sekirei parádní anime pro pobavení ve volném čase.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek