Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Slayers: Revolution

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 12:09:32
Datum vydání: od 03.07.2008 do 25.09.2008
Studia: J. C. staff, KingRecords
Režie: Rui Araizumi / Hajime Kanzaka
Hudba: Osamu Tezuka

Chika hodnocení

Příběh7/10
Kresba7/10
Hudba7/10
Charaktery8/10
Závěr: Jelikož jde už o několikáté pokračování legendárního anime Slayers, těží toto anime především ze své nehynoucí slávy. Příběh i postavy zůstávají přibližně na stejné úrovni jako u Slayers před deseti lety, pouze kresba prošla inovací - k lepšímu.

Hlavní postavy

Lina: No kdo by neznal Linu Inverse? Nenasytná a uřvaná čarodějka, která nesnáší jakékoliv narážky na své tělo. I přes to, jak se chová, je to ale velmi nadaná kouzelnice.

Gourry: I když je to naprostý, ale naprostý idiot, s mečem v ruce je skutečný postrach bojiště. Má problémy s pamětí, prořízlou pusu a každou chvíli dostane něčím po hlavě (pak se divíme, proč je tak retardovaný...).
Je to Linin ochránce, nebo se tak alespoň tituluje. Ve skutečnosti ale jen uklízí to, co po sobě Lina nechá. Každopádně je to Linin nejvěrnější společník, který jde tam, kam jde ona.

Zelgadis: Dříve býval člověk, ale jeho pán ho změnil na chiméru. Že by handicap? Ani náhodou. Sice nevypadá zrovna k světu, ale jeho kůže je tvrdá jako kámen, proto přežije kde co. Navíc dokáže velmi dobře používat magii. Z celé sestavy hlavních hrdinů je to hlavní "myslitel". Jako jediný má totiž dar, který není ve Slayers zrovna běžný - umí přemýšlet.

Amelie: K Lině se přidala, protože se chtěla naučit Dragon Slave. I když je to princezna království Seryuunu, nechává se Linou vláčet po všech čertech. Podobně jako Zelgadis ovládá léčebnou magii, ale stejně tak umí být i nebezpečná. Nezapomeňme na její neobyčejnou chuť k jídlu, která je ovšem vlastní devadesáti procentům postav ve Slayers...

Shrnutí

Po téměř neuvěřitelných jedenácti letech je tu nová řada jednoho z nejznámějších anime světa - Slayers.

Příběh

Jako vždy je tu Lina, nevypočitatelná kouzelnice, která dělá právě to, za co dostane nejvíc peněz. Je známá jako "Lina, zabiják banditů" nebo "Lina, postrach draků". Na tom ale není nic zvláštní, vždyť během svého života pochytala, nebo rovnou upálila, několik stovek zloduchů a draků (měla na to tři série, pět filmů a hromadu OVA dílů).

Nemusíte se zas až tak bát toho, že pokud jste neviděli všechny příběhy Slayers, tak nepochopíte tuto novou sérii. Myslím, že něco takového nehrozí.
Stačí znát základní fakta. ^_^
Jelikož je to první série po tak dlouhé době, není divu, že tvůrci přišli s novou animací a jemně poupravenou kresbou. Skalní fanoušci se nemusí ničeho bát - postavám zůstaly jejich staré hlasy.
Můžete se těšit na starý dobrý humor á la Lina, spoustu zničených věcí, nové protivníky, nové přátele a další hromady snězeného jídla.
Určitě je vám jasné, že popisovat celý děj by bylo nemožné a navíc i zbytečné.
Nejlepší bude, když se na Slayers Revolution a jeho předchůdce podíváte.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek