Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Sora no woto

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 11:55:24
Datum vydání: od 5.1. 2010 do 23.3. 2010
Studia: ANIPLEX, A-1 Pictures, TV Tokyo
Režie: Kanbe Mamoru
Hudba: MichiruOoshima

Chika hodnocení

Příběh5/10
Kresba9/10
Hudba8/10
Charaktery8/10
Závěr: I když je Sora no Woto, nebo také „K-On! jdou do války“ na první pohled zvláštní přepracování anime K-ON!, jsou podobné postavy vlastně to jediné, co mají tyto dvě anime společného.

Hlavní postavy

Sorami Kanata: Už na první pohled nám musí být jasné, koho tato postava „paroduje“. Ano, je to Hirasawa Yui z K-On! Ovšem jediné, co mají tyto dvě postavy společného, je vzhled. I když jevysupování a inteligence Sorami na podobné úrovni jako u Yui, další vlastnosti už nesdílí. I přes to je Sorami mírně střelené trdlo s pěknou tvářičkou a zajímavým účesem.

Kannagi Noel: Věčně uzavřená dívka, která skoro nemluví a na většinu věcí odpovídá prostě „hm“. Mezi její oblíbené činnosti patří opravování tanku a usínání uprostřed čehokoliv. Tento lenoch je ale ve skutečnosti takový malý génius, který když dostane příležitost, tak se začne chovat jako robot a mele samé technické nesmysly. Je to zřejmě jediná hlavní postava, která nemá svůj protějšek v K-ON.

Kazumiya Rio: Tato postava našla svůj vzor v Akiyamě Mio z K-On! Je to jedna z nejrozumnějších postav v seriálu. Má velmi vyvinuté poprsí a dalo by se říci, že je nejdospělejší a nejzodpovědnější hlavní postava v tomto anime. Dokonce to ani není strašpytel, jako byla Mio v K-ON…

Phylicia Heideman: Dívka mateřského typu, která zastává funkci velitele. Věčně komentuje chování ostatních postav a vojenské hodnosti obecně hází za hlavu. Na první pohled je velice nevinná a přehnaně hodná, ale tahle její nevinnost jen skrývá její pravou povahu, která má kořeny v její celkem drsné minulosti. I Phylicia má vyvinuté poprsí a pravděpodobně vychází z postavy Kotobuki Tsumugi, která vystupovala v K-On.

Suminoya Kureha: Asi nejdětinštější postava z hlavní „pětky“, která zastává funkci střelce. Ráda si hraje na drsňačku, ale ve skutečnosti je to ten největší strašpytel ze všech… Se Sorami ze začátku moc dobře nevychází, ale na druhou stranu obdivuje Rio a jistého Klause. Suminoya je založená na postavě Ritsu Tainaky z K-ON.

Shrnutí

Sora no Woto se může na první pohled tvářit jako hudebně založené anime, jakým je třeba právě K-On. To je ovšem omyl. Příběh se nám totiž odehrává ve smyšleném, a tak trochu post-apokalyptickém světě, ve kterém už nežije moc lid. Navíc se zde setkáme s maličko upravenými tanky, které by se hodily například do Terminátora. Nebudeme ale nikam odbíhat a vezmeme to pěkně postupně…

Sora no Woto je anime, od kterého nesmíte očekávat nějaký převratný příběh. Jde vlastně jen o to, že hlavní postava, Sorami, se chce naučit hrát na trumpetu. Nicméně tomuto tématu je v anime věnováno poměrně málo prostoru a příběh se mnohem více zaměřuje na životy a vztahy našich pěti hrdinek. Občas si vyjdou na nějakou malou misi, zasmějí se, naštvou se, upevní si přátelství a vrátí se zpět na „základnu“. Možná to zní trochu nudně, ale nudné to překvapivě není a každý díl docela rychle uteče, protože má co nabídnout. Dalo by se říci, že každý díl v tomto anime je něčím výjimečný, protože se zaměřuje na nějakou určitou událost. Tento fakt sice dělá ze Sora no woto epizodické anime (až na poslední dva díly), ale aspoň je to zábava.

Animace, kresba i vykreslení charakterů je na velice dobré úrovni. Každá postava má svoji historii, která se v průběhu seriálu postupně odhaluje a umocňuje tak dojem opravdovosti postav. Po hudební stránce má tohle anime také co nabídnout. Hudbu měla totiž na starosti geniální skladatelka Michiru Ooshima, která se poprala i s hudbou k anime Fullmetal Alchemist. Můžete se těšit na veselý opening a ending a na hudební doprovod každé epizody. Jediný nedostatek co se hudby týče vidím v tom, že je tu poměrně málo skladeb, a písně hrané na trumpetu se povětšinou opakují a bohužel nejsou moc zajímavé… Sora no Woto má povětšinou takový veselý a přátelský nádech, ale jsou i situace, kdy se atmosféra změní na mírně vážnější, viz třeba závěr, který je podle mě velice povedený a překvapivě i akční. Pokud tedy hledáte veselé, vtipné, nenáročné a občas napínavé anime s pěti středoškolačkami v uniformách, tak by se vám Sora no woto mohlo líbit.

Příběh

Sorami si řekla, že se chce naučit hrát na trumpetu… Proto se vydala na cestu, na jejímž konci se chce přidat k armádě, kde by se to měla naučit. A co víc, bude to zadarmo.
Jen co dorazí do prvního města, tak zabloudí a stane se obětí právě začínajícího festivalu. Jinými slovy, místní domorodci na ni chrstnou jakousi barevnou tekutinu, poděkují a odejdou… Jistěže je to pro ni nepochopitelný festival, ale to ji nezabrání v tom, aby se jej nezúčastnila a nezačala stříkat barvu po ostatních lidech.
Netrvá ale dlouho a dostane vyhubováno od Rio (což je členka její jednotky, ke které se má Sorami připojit), že si zbytečně ušpinila vojenskou uniformu. Následně si vyslechne legendu, se kterou je spojen předešlý festival, a začne poznávat další členy své jednotky…

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek