Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Tales of Symphonia

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 11:30:10
Datum vydání: od 08.06.2007 do 21.12.2007
Studia: Haruo Sotozaki
Režie: ZIZZ STUDIO
Hudba: Frontier Works, Geneon Entertainment, ufotable

Chika hodnocení

Příběh7/10
Kresba8/10
Hudba8/10
Charaktery8/10
Závěr: Tales of Symphoina je možná jen taková "reklama" na stejnojmennou hru, ale díky své výborné kresbě, postavám, hudbě a zajímavému příběhu patří rozhodně k lepším anime.

Hlavní postavy

Lloyd: Hlavní klučičí postava. Na levé ruce má Exspheru, magický kámen, který vznikl z bezpočtu lidských životů. Díky němu dokáže Lloyd parádní kousky s meči, tuto schopnost ale omezuje. Kvůli tomuto kameni zemřela jeho matka, která byla jednou z pokusných králíků, proto má Lloyd od svého otce zakázané jeho používání. Později ho nechce používat, protože na vlastní oči uvidí, z čeho je tento kámen stvořený.
Lloyd je statečný mladý kluk, který neváhá udělat cokoliv pro záchranu svých přátel, především Colette.

Colette: Tato šestnáctiletá dívka byla již jako malá zvolena Vyvolenou. Bezmyšlenkovitě a nehledě na bezpečí je rozhodnuta zachránit svět od blížící se záhuby. Colette má ráda Lloyda stejně jako on ji.

Kratos: Tento voják byl vybrán, aby Colette ochraňoval na její pouti. Ovládá meč stejně dobře jako kouzla. Moc nemluví, ale když něco řekne, jde poznat, že už něco zažil. Kratos ovšem není takový, jaký by se mohl na první pohled zdát...

Genis: Lloydův nejlepší kamarád. Na rozdíl od něj používá vodní a ledovou magii, i když ne kdovíjak silnou. Ačkoli je z hlavních hrdinů nejslabší a nejukřičenější, nechybí mu odvaha a dobrosrdečnost.

Raine: Zkušená kouzelnice, hlavně v oblasti léčení a obrany. Je to učitelka ve vesnické škole, Colette a Lloyd jsou její studenti, Genis dokonce její mladší bratr. I když ví, že je záchrana světa důležitá, nedokáže se otočit zády k nikomu, kdo její pomoc právě potřebuje.

Shrnutí

Toto anime bych se nebál nazvat výborným. Kresba i animace se mi zdají skutečně perfektní, v každém dílu je navíc spousta kvalitní hudby, stejně tak i opening a ending.
Trošku pokulhává snad jen příběh, který se poměrně vleče, a pak samotný závěr, který opravdu není z nejlepších... Toto anime totiž končí tam, kde jeho příběh začíná.
Ano, možná jste uhodli. Tales of Symphonia je podle japonské RPG hry navazující na menší tradici her Tales of XXX (Tales of Eternia, Phantasia, Symphonia a nejnovější Abyss)

Příběh

Anime nás zavede do smyšleného fantasy světa, který známe z kde jaké RPG hry.
V tomto na prvním pohled idylickém světě žijí hlavní hrdinové Lloyd a Colette. Ti se znají už od malička a mají se rádi víc, než je u přátel běžné.
Každopádně je Colette Vyvolená. To jest člověk, který je jednou za několik desetiletí vybrán, aby smyl lidské hříchy a obětoval se pro dobro celého světa. Až nastane správná chvíle, musí Vyvolený cestovat po světě a s pomocí družiny, která je mu přidělena, zabíjet strážce pečetí. Nakonec se otevře Věž spásy a lidstvo je zase na pár desítek let zachráněno. Bohužel jsou tací, kteří si nepřejí, aby k tomu došlo. Jsou jimi Desiané, ničemní poloelfové, kteří usilují o život Vyvolené. Těch, kteří by rádi viděli Colette mrtvou, je naneštěstí víc.

Přibližně od dvanácté minuty prvního dílu je jasné, že nejde o anime pro mladší diváky.
Nečekejte žádná jatka (i když jedny menší tam taky budou), ale krví se nešetří.

Zanedlouho potom, co Colette, její profesorka Raine a tajemný sir Kratos opustí vesnici, se objeví Desiané. Nejdou však po Colette, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale po Lloydovi a po jeho Exspheře, magickém kameni, který má po své mámě.
Desiané ale nemohou vzdorovat moci Exsphery a tvrdosti kladiva Lloydova nevlastního otce a jsou brzy přemoženi.
Po této události se Lloyd a Genis vydají za Collete a zanedlouho ji doženou.

Všichni se společně vydávají na dlouhou pouť, na které musí porážet strážce pečetí.
Za každého zabitého strážce dostane Colett kousek andělské moci. Bohužel velmi brzy zjistí, že čím víc je andělem, tím méně je člověkem. Postupně přichází o chuť k jídlu, potřebu spát, později přestává cítit bolest a přijde o hlas... A na konec se musí vzdát toho, co je pro ni nejdůležitější...

Věřte nebo ne, právě jsem převyprávěl 90% příběhu (jsem hnusnej spoilerista, co?).
Doporučuji shlédnout poslední díl celý, včetně endingu a úplného konce.
Pro ty, kteří se neustále ptají "proč" jsme tam přichystali menší souhrn informací.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek