Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Tears to Tiara

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 11:26:00
Datum vydání: od 03.04.2009 do 28.09.2009
Studia: White Fox
Režie: Tomoki Kobayashi
Hudba: Takayuki Hattori

Chika hodnocení

Příběh7/10
Kresba8/10
Hudba8/10
Charaktery8/10
Závěr: Výborně kreslené fantasy se spoustou barev, krve, kouzel a krásným openingem a endingem.

Hlavní postavy

Arthur: Hlavní hrdina. Disponuje titulem "První válečník", a to rozhodně ne jen tak. Umí skvěle zacházet s mečem a dalšími zbraněmi. Pro svůj kmen je ochotný projít peklem a zase zpět. Mezi jeho slabosti patří to, že ne vždy dává při boji pozor a velmi lehce se nechá Arawnem vyprovokovat a proto vznikají hádky, někdy i boje. Oba ale ví, že se na druhého mohou v boji spolehnout a že mají parťáka, který jim kryje záda.

Arawn: Násilně probuzený král démonů. Měl zničit tento svět, jenže se naopak rozhodl, že ho pomůže zachránit. Arawn je klidný, dobrosrdečný a se smyslem pro humor, tedy přesný opak démoního krále z legend. Jelikož byl probuzen předčasně, jeho tělo je slabé a není o nic silnější než obyčejný smrtelník. I tak ale umí používat démoní magii a s mečem v ruce předčí snad i Arthura.

Riannon: Kněžka Keltů. Milá, usměvavá dívka, která neváhá položit život za svůj lid. Její skutečné jméno je tajné, kdo by ho zjistil, získal by nad ní kontrolu. Riannon se ve chvíli, kdy ji lord Arawn zachránil, rozhodla, že se stane jeho ženou a neustále ho doprovází. I když by se mohlo zdát, že je tato křehká dívka s roztomilým hláskem jen na obtíž, umí být sakra nebezpečná. I ona ovládá magii, specializuje se na obranu.

Morgana: Úžasně trhlá bojovnice, která má vždycky co říct. Neustále všem dokazuje, že ona je ta nejlepší. Specializuje se na boj s dýkami a střelbu lukem. Je rychlá, mrštná a ukřičená. Nicméně, je to nepostradatelná členka družiny.

Gaius: "Záporná postava". I když stojí na opačné straně, není to žádný padouch. Dělá prostě jen to, co mu nařizují zákony a co považuje za nejlepší pro svou říši. Gaius používá v boji obrovský meč, je skvělý velitel, oplývá neskutečnou výdrží, silou a pevnými nervy.

Shrnutí

A máme tu zase jedno anime, které vyčuhuje z průměru. Skvělé anime pro milovníky fantasy a kouzel. Užijete si tu i spoustu pěkných a spoře oblečených žen, soubojů s meči, magie a krve.

Příběh

Keltové od pradávna žijí v souladu s přírodou. Muži v okolních lesích loví zvěř, ženy s dětmi na ně čekají doma.
Právě v takovou chvíli zaútočí na vesnici Keltů podlý Drwc, který má v plánu oživit legendárního krále démonů.
Ve vesnici najde jen keltskou kněžku, Morganu, protože ostatní se stihli schovat, a výhružkami z ní dostane její skutečné jméno.
Právě ona se má stát první potravou pro oživeného démona. Když se o tomto únosu dozví keltští bojovníci, vyšlou své nejlepší muže, vedené Prvním válečníkem Arthurem, aby Morganu osvobodili a dovedli zpět. Dostat se přes pár desítek nepřátelských vojáků je pro Kelty naprosto triviální úkol. V útrobách jeskyně ale najdou Drwce, Morganu a i podivného muže, který má být tím králem démonů, jenž přinese světu zkázu. To ale ještě nikdo netuší, že se má vše jinak a Arawn nemá v úmyslu svět zničit.
Ačkoli mu Arthur snad nikdy neuvěří, že je na jejich straně, Morgana okamžitě podlehne jeho kouzlu a stane se jeho věrnou společnicí, která se nemůže dočkat, až se jednou stane jeho ženou. Jelikož se ale Keltové tímto vojenským zásahem postavili impériu, Gaius, vládce Svaté říše, je podle zákona povinen zakročit. Keltové se proto rozhodnou, že se přestěhují, aby měli větší šanci přežít útoky impéria.
Impérium je ale obrovské a i když mají Keltové na své straně obávaného démoního krále, není vůbec jisté, že útoky Svaté říše ustojí.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek