Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

To Aru Majutsu no Index

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 10:44:25
Datum vydání: od 05.10.2008 do 19.03.2009
Studia: J.C. Staff
Režie: Hiroshi Nishikiori
Hudba: I´ve

Chika hodnocení

Příběh8/10
Kresba9/10
Hudba7/10
Charaktery8/10
Závěr: Další silně nadprůměrné anime, které nás hned na první pohled zaujme svou kresbou a celkovým zpracováním. To Aru majutsu no Index nemá nouzi o různé zvraty, kvalitní postavy a humorné chvilky.

Hlavní postavy

Index: Celým jménem Index Librorum Prohibitorum. Modrovlasá, neuvěřitelně roztomilá jeptiška anglikánské puritánské církve nesoucí obrovské břímě. Má totiž v hlavě uloženo 103 000 magických textů, které se očividně snaží někteří lidé získat. I přesto bere všechno s nadhledem. Snadno se naštve, ale o to je pak roztomilejší.

Touma: Mladý student bydlící na koleji. Jeho pravá ruka má speciální schopnost, díky které dokáže neutralizovat nadpřirozené síly, na druhou stranu kolem sebe šíří smůlu. Jeho život se obrátí naruby, když najde na balkóně vyhladovělou Index.

Shrnutí

To Aru Majutsu no Index je nové anime, které na první pohled zaujme vizuálním zpracováním.
Ano, to je opravdu na vysoké úrovni. A jelikož jde o fantasy anime, nechybí tu oheň, blesky, voda a další věci, které díky perfektní animaci vypadají skutečně skvěle.

Příběh

Děj se odehrává v Academy City. Ve městě, které je plné škol a studentů. Věda v tomto městě je na takové úrovni, že je schopna propůjčovat obyčejným lidem nadpřirození schopnosti. Ale i přes to, že po městě pobíhají školačky, které dokážou smažit lidi elektrickým proudem, málokdo ještě věří na magii...

Kamijyo Touma je docela normální mladík, chodí do školy, má kamarády a jeho třídní učitelka je velmi atypická lolitka.
Jednoho rána objeví Touma na svém balkóně visící (a hodně vyhladovělou) jeptišku. Ta mu prozradí, že ji někdo pronásleduje kvůli magickým knihám, které má u sebe. Touma ale nevěří v magii, o které ona tvrdí, že existuje, a má ji tak trochu za blázna. No věřili byste holce, která se po vašem pokoji ohání kuchyňským nožem a tvrdí, že je ve svém magickém oblečení nezranitelná? Toumovi ale nezbývá, než svá slova přehodnotit, když najde Index zakrvácenu u jeho dveří a on sám se ocitne tváří v tvář mágovi skutečnějšímu, než by si Touma přál.

Touma mimochodem nemá žádnou super efektivní bojovou schopnost. Má "jen" svou pravou ruku, kterou ovšem dokáže jediným dotknutím zničit cokoliv, co bylo vytvořeno pomocí magie, nebo magii samotnou.

A protože je v tom všem Touma až po uši, nemá na vybranou a musí se postavit světu magie, jehož existenci tak dlouho popíral.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek