Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Valkyria Chronicles

Vložil: Dejv007 | 16.09.2012, 10:27:58
Datum vydání: od 05.04.2009 do 27.09.2009
Studia: A-1 Pictures Inc.
Režie: Yasutaka Yamamoto
Hudba: Hitoshi Sakimoto

Chika hodnocení

Příběh8/10
Kresba8/10
Hudba7/10
Charaktery7/10
Závěr: Dobře vyvážené anime, které nabízí pořádnou dávku akce, přiměřenou dávku humoru a netradiční kresbu.

Hlavní postavy

Alicia Melchiottová: Bývalá pekařka a členka městské stráže Bruhlu. Díky svým zkušenostem z městské stráže byla jmenována poddůstojníkem v Sedmé četě. Je spravedlivá, čestná a ráda pomáhá ostatním. Nikdy nepoznala své rodiče. Má ráda Welkina.

Welkin Gunther: Syn slavného válečného hrdiny generála Gunthera. Jeho původ a zásluhy při osvobozování Bruhlu mu zajistily místo velitele Sedmé čety. Je mírumilovné povahy, ale pokud jde o ochranu přátel, neváhá udělat, co je třeba. Na univerzitě vystudoval biologii. Své znalosti přírody využívá pro své strategie.

Faldio Landzaat: Velitel První čety. Welkinův kamarád z univerzity, kde studoval archeologii. Zajímá se o historii Valkyrií a Darcsenskou pohromu. Spolehlivý a upřímný, neskrývá svůj zájem o Alicii.

Shrnutí

Valkyria je plná modifikované historie Evropy. Děj se odehrává v roce 1935, ale se skutečnými událostmi nemá společného prakticky nic. Pokud máte rádi boje, ve kterých nefigurují mechové a další sci-fi vychytávky a rádi se podíváte na tanky a další zbraně z první a druhé světové války, mohu Valkyrii jen doporučit. Mimo to se ještě můžete těsit na zajímavou kresbu a poměrně solidní příběh.

Příběh

V roce 1935 je Evropa rozdělena na dvě mocnosti: Východoevropskou říšskou alianci a Atlantickou federaci. Hospodářství obou velmocí závisí na nerostné surovině Ragnitu. Jeho nedostatek způsobuje neustálé potyčky mezi oběma velmocemi. Největší množství Ragnitu se nachází na území neutrální Galie, právě proto se stane terčem říšské invaze.

Náš příběh začíná v malém městě Bruhl na území Galie. Na město se chystá útok, a tak jsou všichni lidé evakuování. Ve městě zůstává jen hlídka s hlavní hrdinkou Alicií. Ta spolu s dalšími členy zajme Welkina Gunthera v domnění, že je to nepřátelský špion. Vše se však později vysvětlí a Welkin se se svou setrou Isarou a Alicií vydává odrazit útok na Bruhl. Říšská vojska se podaří zahnat a Bruhl nepadne do rukou nepřítele. Alicie s Welkinem a s ostatními se pak přidává k domobraně a vyrážejí vstříc osvobození Galie.

Nebudou to však mít jednoduché, stojí proti nim mocní nepřátelé v čele s princem Maximilianem a jeho generály, kteří se jen tak snadno nevzdají

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek