Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Zero no Tsukaima

Vložil: Dejv007 | 19.08.2012, 11:29:07
Datum vydání: od 03.07.2006 do 25.09.2006
Studia: GENCO, Media Factory, Shochiku, J.C.STAFF
Režie: Yoshiaki Iwasaki
Hudba: Shinkichi Mitsumune

Chika hodnocení

Příběh8/10
Kresba8/10
Hudba7/10
Charaktery7/10
Závěr: Celkově pěkné anime s krásnou kresbou, dobrou hudbou a spoustou postav, příběh ale postupně upadá.

Hlavní postavy

Louise: Mladá čarodějka bez budoucnosti. Není známo, jestli někdy udělala nějaké kouzlo správně. Je panovačná, agresivní a neústupná. Zároveň je ale velmi roztomilá, hlavně když se zlobí. ^^
Veškerou svou agresi si vybíjí na nebohém Saitovi.

Saito: Mladý kluk z Japonska, který byl násilně vtažen do jiného světa. Na druhou stranu zde ale obdržel schopnost úžasného zacházení s mečem, která se mu velmi často hodí. I když nerad, často se dostává do nebezpečné blízkosti domorodých holek, čímž dává Louise další záminku k pozvednutí koňského biče. Někdy v tom ale zas tak nevinně není...

Siesta: Služka na čarodějnické akademii. Od chvíle, kdy ji Saito zachrání ze spárů chlípného hraběte, mu neustále naznačuje, že ho má ráda. Její stydlivost (teď myslím jen tu duševní, fyzicky rozhodně stydlivá není, viz díl 8, část, ve které se koupe se Saitem) jí brání v přímém vyjádření citů.

Kirche: Školní "lehká dívka" a zároveň člověk, kterého Louise naprosto nesnáší. Nejenže jí přebírá Saita, ještě jí navíc neustále ukazuje, že je hezčí, vyspělejší a šikovnější než ona. Pravdou ale je, že je to výtečná kouzelnice (narozdíl od Louise).

Shrnutí

Anime, které už na první pohled připomíná Harryho Pottera, tedy až na to, že hlavním hrdinou není kluk s jizvou na čele, nýbrž šlechtična Louise, kterou každý přezdívá Nula Louise, a její "poskok" Saito.
Anime je celkově moc pěkně kreslené, nechybí lechtivé scény, spousta humoru a ani chvilky napětí.

Příběh

Po menším úvodu do příběhu, kdy se dozvíte, proč se Louise přezdívá Nula Louise (každé její kouzlo je doslova explozivní), se příběh začíná rozvíjet.

Ve chvíli, kdy mají všichni studenti na kouzelnické akademii Trysting vyvolávat své pomocníky, kteří s nimi budou po celý zbytek života, se Louise totiž povede vyvolat obyčejného japonského studenta Saita.
Ale zákon je holt zákon a opakovat vyvolávání není povoleno, takže musí svou "smlouvu" zpečetit polibkem.
I když Saito nikomu z přihlížejících (ani Louise samotné) nerozumí, rychle pochopí, že se děje něco divného. Později se v pokoji pomocí dalšího nevydařeného kouzla povede Louise "naučit" Saita jejich řeč.

Ačkoliv jeden druhému nevěří ani slovo o existenci jiného světa, oba mají smůlu. Saito se už nemůže vrátit do Japonska a Louise nemá svého vysněného gryfa ani draka, ale "jen" obyčejného kluka, který ji navíc neposlouchá, sukničkaří, kde se dá a neustále utíká, tedy když není zrovna přivázán řetězem k posteli.

Spousta vyvolaných pomocníků obdrží nějaké zvláštní schopnosti a Saito není výjimkou.
Neshoda s jistým namyšleným šlechticem vyvrcholí v duel, během kterého Saito zjistí, že dokáže provádět velmi efektivní kousky s mečem.

Těmito neustálými "vzpourami" proti šlechticům si Saito získá srdce a důvěru všech obyčejných lidí, se kterými se setká. I když si za každý přestupek odnese pár ran koňským bičem od Louise nebo pár dní hladu, nic mu nebrání v podrývání šlechtické autority. Hlavně co se týče své "paní". Jiskřička ale dřív či později přeskočit musí, že?

Mír na akademii a v blízkém okolí bohužel netrvá dlouho.

Zero no Tsukaima je zkrátka parádní anime plné humory, ecchi a kouzel.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek