Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Code Geass

Vložil: Dejv007 | 10.09.2012, 15:15:26
Datum vydání: od 06.10.2006 do 21.07.2007
Studia: MBS, Sunrise
Režie: Goro Taniguchi
Hudba: Koutaroh Nakagawa, Hitomi Kuroishi

Chika hodnocení

Příběh10/10
Kresba9/10
Hudba9/10
Charaktery8/10
Závěr: Code Geass nepatří mezi top 10 nejoblíbenějších anime světa jen tak...

Hlavní postavy

Lelouch: I přes své ambice je to skutečný génius. Ví, co chtějí nepřátelé udělat, ještě než to vůbec vědí oni. Lelouch (nebo také jen Lulu) je korunním princem Británie, ale jako malý se kvůli bezcitnosti svého otce tohoto postavení vzdal. Nyní je rozhodnut Británii zničit a zabít svého otce. V tom mu pomáhá jeho nadpřirozená schopnost Geass, tajemná dívka C.C. a v neposlední řadě armáda "teroristů", pro které je jejich vůdce.

Suzaku: Lelouchův nejlepší přítel, ale také nejhorší nepřítel. V civilním životě jsou Lelouch a Suzaku přátelé z dětství, na bojišti stojí na opačných stranách jako Zero a Lancelot, aniž by o tom věděli. Suzakova minulost je zahalaná řadou nejasností.

Karen: Dívka, která by vše nejraději řešila diplomaticky. Pokud ale vyjednávání selže a její přátelé nebo kdokoliv bezmocný se ocitne v nebezpečí, stává se z Karen stroj na zabíjení. Se svým strojem Gurenem Mk. II a pod Zerovým vedením je Karen předním bojovníkem Řádu černých rytířů, tedy Zerovy osobní armády.

C.C.: Tajemná, neposlušná a drzá holka, která dokáže rozdávat za určitý "poplatek" schopnost Geass, ale sama je proti němu imunní. Její tělo není jako u normální člověka, dokáže se sama léčit i z těžkých zranění. Málokdy se dá vidět s něčím jiným v puse než s pizzou.

Nanali: Lelouchova mladší sestra. I když je slepá a připoutaná na kolečkové křeslo, je to neuvěřitelně bystrá a odvážná dívka. Kvůli ní a jednomu slibu se vlastně Lelouch rozhodl udělat to, co dělá. Chce vytvořit dokonalý svět pro svou malou sestřičku...

Cornelie: Se žádným ze svých sourozenců nemá na bojišti Lelouch takové problémy, jako právě s Cornelií. Stejně jako on je Cornelie výborný taktik a stejně jako on má Cornelie sestru, kterou chce ochránit. Cornelie je se svým mechou a osobní družinou nejobávanější bojovou skupinou Británie.

Shrnutí

Na první pohled by se mohlo zdát, že jde o další podprůměrnou mechárnu. Zdání ale klame. Code Geass, ale především Code Geass R2 dokázal nejednou pomíchat žebříčky nejoblíbenějších anime světa.
Celé anime je nabité akcí a napětím, nechybí ecchi scény a občasný humor. V Code Geassu je i pár "speciálních" fan servisových dílů, které jsou na ecchi a humor přímo zaměřené. Vzhledem k celkovému
tragickému příběhu to bohužel působí jako pěst na oko. Ale co, sranda musí být, i kdyby tatu věšeli, znáte to.

Příběh

Hlavní dějová linie se odehrává v roce 2017 v Japonsku, které si v roce 2010 podmanila Británie a udělala z něj jednu ze svých kolonií. Japonsko i Japonci přišli o svou zemi, o svou čest i o své jméno.
Japonsko je už totiž označováno jen jako Area 11 a Japonci jsou 11-tí. A i když Briti Japonce utlačují, ponižují a někdy si z nich dokonce dělají i cvičné terče, nikdo s tím nic neudělá.
Britům to tak vyhovuje a Japonci nemají na další ofenzivu sílu. I když ještě pořád jsou hrstky bojovníků, kteří se pomocí partyzánské války pokoušejí Británii porazit, všichni moc dobře ví, že je to nemožné.
Británie se táhne přes tři čtvrtiny světa, takže pár tisíců vzpurných Japonců je pro ni asi tak nebezpečných, jako komáří štípnutí.
Tohle všechno se má ale brzy změnit.

V této době totiž žije i zapomenutý následovník britského trůnu, Lelouch. Ten, i když na to nevypadá, nenávidí celou Británii, Brity a hlavně svého otce, který je čirou náhodou vládce Británie.
Lelouch byl i se svou mladší sestrou vyhoštěn z rodné země právě svým otcem. Poslal je do Japonska. Za nedlouho potom, co se v Japonsku zabydleli, přišla válka.
To Lelouchovi, Nanali a jejich novému kamarádovi Suzakovi změnilo životy. Lelouch přísahal, že zničí Británii a vytvoří tak lepší svět pro jeho milovanou sestru.
O sedm let později je z Leloucha úplně normální student. Je oblíbený u holek a navíc je jeden z nejchytřejších ve škole. Jeho hlavní zálibou je chození za školu a vyzývání bohatých Britů v šachách.
Dalo by se říct, že on i Nanali žijí bezstarostným životem. V hloubi duše ale Lelouch stále touží zničit Británi. Je to ale jen školák, co by mohl udělat?

Jednoho dne japonští teroristé ukradnou biologickou zbraň. Bohužel s ní nedojedou moc daleko a vybourají se. Jediný, kdo jim přiběhne na pomoc, je Lelouch. Omylem ale spadne do nákladového prostoru auta a teroristi s ním nevědomky odjedou.
V patách jim už jsou britské jednotky a ani skvělá pilotka Nightmarů (robotické humanoidní jednotky), Karen, je nedokáže zastavit.
Auto se znovu vybourá i s Lelouchem uvnitř. Zanedlouho je objeví britský voják. Jaké je Lelouchovo překvapení, když zjistí, že je to Suzaku, jeho dlouho ztracený přítel.
Ze vzpomínání je vytrhne až otevření kapsle, kterou teroristé převáželi. Jenže místo plynu z ní vypadne mladá dívka.
V tom ale dorazí celá britská jednotka. Velitel rozkáže Suzakovi, aby Leloucha zastřelil. Jelikož ale odmítne, pozvedne velitel zbraň proti Suzakovi a zastřelí ho. Lelouchovi se i s podivnou holkou z kapsle povede utéct.
Jenže ne moc daleko. Briti je najdou a hodlají dokončit to, co před tím nestihli. Když ale chtějí Leloucha zabít, skočí do rány ta tajemná dívka.
Lelouch neví, co má dělat. Suzaku je pryč, holka, kvůli které se to všechno stalo, mu leží u nohou v kalužině krve. Lelouchovi je jasné, že se odtam nedostane živý, pokud se nestane zázrak.
V tom ho ale ta zdánlivě mrtvá dívka chytí za ruku a jakoby telepatií mu dá nabídku. Pokud jí Lelouch splní jedno její přání, dá mu za to moc, která ho zachrání a dá mu sílu bojovat. Lelouch nabídku samozřejmě přijme.
Síla, kterou Lelouch získal, se jmenuje Geass. Existuje spousta Geassů... Ten Lelouchův umí ovládat lidskou mysl. Člověk, kterému se Lelouch podívá do očí, udělá to, co si Lelouch přeje, i kdyby to znamenalo se na místě zastřelit.
A tak se taky stane.

Lelouchovi dojde, že tohle je ta chvíle, na kterou čekal. Má sílu. Teď už může zničit Británii. Rozhodne se pomoci Japoncům, slíbí jim, že jim vrátí jejich zemi, práva a svobodu. Na oplátku od nich chce jen loajalitu a poslušnost.
Sedm let utlačovaní Japonci jeho nabídku s vděkem přijmou a stanou se tak jeho osobní armádou. Aby Lelouch zůstal v utajení a neohrozil Nanali, vytvoří Zera, maskovaného hrdinu, který slibuje svobodu všem utlačovaným a smrt všem moci chtivým.
Pomocí svého Geassu dělá "zázraky", čímž si zajišťuje nekonečný obdiv Japonců a všech utlačovaných lidí.
To Leloucha jen upevňuje v jeho rozhodnutí zničit Británii. Je ochotný ke svému cíli dojít i přes mrtvoly svých sourozenců, kteří jsou stále u moci, a hlavně touží zabít svého otce.
Tahle cesta bude ale mnohem delší, bolestivější a nebezpečnější, než si Lelouch dokáže představit.

Do cesty se mu totiž staví ti nejhorší protivníci. V první řadě Suzaku, který přežil vlastní smrt. V útrobách speciálního robota Lancelota bojuje proti Zerově armádě, Řádu černých rytířů, aniž by tušil, že bojuje proti svému nejlepšímu příteli.
Ani Lelouch zpočátku netuší, že se pokouší zabít Suzaka.
Nebezpečím pro Lelouchův plán jsou i další uživatelé Geassu. Naštěstí má s sebou svou armádu, věrnou C.C., dívku z kapsle, která mimochodem také neumřela, a to jednoduše proto, že je nesmrtelná, a hlavně Nanali.
Jeho slepá a ochrnutá sestřička je to, co Leloucha žene pořád kupředu.
Jak jsem ale už říkal, cesta to bude opravdu dlouhá a bolestivá...

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek