Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Tasogare Otome x Amnesia

Vložil: Dejv007 | 22.12.2012, 16:11:47
Datum vydání: od 09.04.2012 do 25.06.2012
Studia: Silver Link
Režie: Sakamoto Takashi, Oonuma Shin
Hudba: Takada Ryuuichi, Hoashi Keigo

Chika hodnocení

Příběh7/10
Kresba8/10
Hudba8/10
Charaktery8/10
Závěr: Bojíte se rádi? Tak zkuste duchařinu trošku jinak.

Hlavní postavy

Teiichi: Sice neví proč, ale má schopnost vidět duchy. Dokonce se jich může i dotýkat. Když se navíc setká s krásnou a veselou dívkou, která je už několik desetiletí mrtvá a touží po lidském doteku, mohl by z toho být pěkný románek, že? Bohužel.

Yuuko: Tato veselá, pohledná a vyvinutá dívka to neměla v životě jednoduché. I když si to nepamatuje, zemřela nezáviděníhodnou smrtí. A ani po smrti nemá klid, protože bloudí opuštěná po staré škole... Do chvíle, než potká Teiichiho, do kterého se bláznivě zamiluje.

Okonogi: Tak trošku praštěná holka, která zbožňuje duchařské příběhy a vše okolo paranormálních jevů. Je zamilovaná do Teiichiho, kterého navíc velice obdivuje.

Temná Yuuko: Kdyby byla Yuuko pořád stejná, tak by bylo vše v pořádku. Jenže po škole se toulá i ztělesnění jejích vzpomínek na lidskou nenávist a její vlastní smrt. A to není dobré. Yuuko a její zlé já se navíc začnou pomalu stávat jednou osobou.

Shrnutí

Anime kolísající mezi školní ecchi komedií a hororem. Postupně se anime stává temnějším a temnějším, až je nakonec skutečně... temné. A dojemné. Tasogare Otome je zpočátku zábavné anime, ze kterého se na konec vyklube pěkně napínavý horůrek.

Příběh

Soukromá škola Seikyou byla vždycky obklopena řadou nejasností. Jednou z nich je i legenda o dívce, která byla za živa pohřbena kdesi na pozemku školy. Pro většinu studentů to jsou ale jen povídačky. Výjimkou je Teiichi, který má naprostou jistotu, že na legendě o Yuuko bude něco pravdy. Ví to hlavně proto, že ho duch Yuuko už nějaký čas pronásleduje. Ne, nestraší ho. Yuuko je do něj zamilovaná a neustále touží po jeho dotecích. A nedá se říct, že by mu to bylo vyloženě nepříjemné, je ale prostě stydlivý. Teiichi chce Yuuko pomoci nalézt její ztracené vzpomínky, proto založí Klub pro objasňovaní paranormálních jevů, aby na to nebyl sám.
Postupně získávají zpět střípky legendy, která se nejen ukáže být pravdivá, ale odhalí i strašlivé tajemství, na které se raději mělo zapomenout. Nakonec se Teiichi bude muset rozhodnout... Je pro něj několik desetiletí mrtvá Yuuko důležitější než jeho vlastní zdraví? Tady totiž začíná jít o život.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek