Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Code Geass: Akito the Exiled

Vložil: Dejv007 | 22.12.2012, 15:40:51
Datum vydání: od 16.07.2012 do ?
Studia: Sunrise
Režie: Akane Kazuki
Hudba: Hashimoto Ichiko

Chika hodnocení

Příběh7/10
Kresba7/10
Hudba8/10
Charaktery9/10
Závěr: Pokračování jednoho z nejúspěšnějších anime posledních let. Předchůdce ale bohužel nepřekoná...

Hlavní postavy

Akito: Mladý Japonec, který jako jediný přežije sebevražedný útok na britské jednotky. I když se zdá, že nemá co ztratit, ve chvíli, kdy se stane bodyguardem Malcal, dostane jeho život nový smysl. A i on má svůj cíl... Mimo jiné umí mluvit s mrtvými.

Malcal: Svéhlavá, ale rozumná velitelka, která za žádnou cenu nechce bezdůvodně obětovávat své vojáky, jako to dělal její předchůdce. Ve všem se spoléhá na Akita, který se stal jejím věrným společníkem, ale hlavně přítelem.

Ryou: Vůdce malé, ale dobře organizované bandy rebelů. Jelikož neměl na vybranou, přidal se k Malcal. I přes vzájemné neshody mají stejný cíl.

Shrnutí

Čekání na další sérii Code Geassu bylo nekonečné. Místo nové série, která by nám dala odpovědi na spousty otázek, jsme dostali několik kratších filmů, ze kterých vzejde ještě víc otázek. Pryč je stará dobrá bojová animace, kterou Code Geass vždycky měl. Nahradila ji animace počítačová, což někomu nemusí úplně sedět. Nicméně, Boukoku no Akito není špatné anime, to vůbec je. Setkáte se tu s některými starými známými a můžete vidět příběh Code Geassu z jiného pohledu. Filmy vycházejí postupně, proto se mé hodnocení může ještě úplně změnit.

Příběh

Děj se odehrává v roce 2017, tedy v době, kdy propukla Černá rebelie. Válku proti Británii nyní uvidíme z pohledu mladého Japonce Akita a jeho velitelky Malcal. Čekají nás nový mechové, nové postavy a nový příběh. A právě to bylo vždycky tou nejsilnější stránkou Code Geassu, takže uvidíme, co přinesou další díly.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek