Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Nichijou

Vložil: SilentAndY | 11.02.2013, 16:50:13
Datum vydání: od 03.04.2011 do 25.09.2011
Studia: Kyoto Animation
Režie: Tatsuya Ishihara
Hudba: Yuuji Nomi

Chika hodnocení

Příběh6/10
Kresba7/10
Hudba8/10
Charaktery8/10
Závěr: Školní komedie, jakou jste ještě neviděli!

Hlavní postavy

Mio: Mladá a chytrá studentka, která zbožňuje mangu a sama je mangakou. V porovnání s
ostatníma holkama okolo je ona ta naprosto normální. Je zamilovaná do farmáře Sasahary.

Yuuko: Velice energická, ale také velice hloupoučká. Ráda si z ostatních dělá legraci, ale většinou se to všechno obrací proti ní. Občas se snaží s ostatními mluvit indonésky.

Mai: Tuto dívku bych označil za mistra v trollování. Ráda si z ostatních utahuje a to v hodně velkém měřítku. I přes svůj neutrální výraz se občas dokáže usmát nebo zasmát. Má ráda sošky Matriarchy.

Hakase: Mladá a velice vynalézavá profesorka, která sestrojila nemálo vynálezů. Jedním z nich je její robot Nano, se kterou žije. Přes svou inteligenci a vynalézavost se ale stále chová jako malé dítě, které nechce poslouchat a stále se snaží stát za svým hlava nehlava.

Sakamoto: Černý kocour, kterého si domů přivedla Nano. Díky vynálezu od Hakase dokáže mluvit lidskou řečí. A díky tomu, že je mu po přepočtu na kočičí život více let než ostatním, tak se neustále snaží prosadit, že je hlavou domácnosti a všichni by ho měli respektovat. On sám si to však často pokazí. Přeci jen je to kočka.

Nano: Nano vypadá na první pohled jako normální holka. Až na ten klíč, co jí trčí ze zad. A ano, občas jí něco uletí nebo z ní něco vypadne. Jejím snem
je zbavit se klíče a žít normální život středoškoláka. Nano se také stará o celou domácnost v institutu Shinonome.

Shrnutí

Nichijou znamená v překladu "takový normální život", což mluví za vše, ne? Nebo snad...?

Příběh

Příběh se točí kolem partičky kamarádek ze střední školy. Jedna chce být mangakou,
druhá chce být středem pozornosti a ta třetí mistr v trollování. Dále tu máme malou profesorku, která je obrovským milovníkem
žraloků, má ráda sladké, dělá si co chce a neustále ztěžuje život svém robotovi, kterého škádlí tím, že mu nechce
vytáhnout natahovací klíč ze zad. Potom je tu ještě samozřejmě kocour Sakamoto,
který díky speciálnímu červenému šátku může mluvit lidskou řečí, neustále káže a snaží se být hlavou domácnosti. A to jsem se ještě ani nezmínil o létajícím království v oblacích a o jeho problémech s nestabilní vládou.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek