Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Code Geass R2

Vložil: Dejv007 | 10.09.2012, 15:32:48
Datum vydání: od 06.04.2008 do 28.09.2008
Studia: MBS, Sunrise
Režie: Goro Taniguchi
Hudba: Koutaroh Nakagawa, Hitomi Kuroishi

Chika hodnocení

Příběh10/10
Kresba9/10
Hudba9/10
Charaktery8/10
Závěr: Code Geass nepatří mezi top 10 nejoblíbenějších anime světa jen tak...

Hlavní postavy

Lelouch: I přes své ambice je to skutečný génius. Ví, co chtějí nepřátelé udělat, ještě než to vůbec vědí oni. Lelouch (nebo také jen Lulu) je korunním princem Británie, ale jako malý se kvůli bezcitnosti svého otce tohoto postavení vzdal. Nyní je rozhodnut Británii zničit a zabít svého otce. V tom mu pomáhá jeho nadpřirozená schopnost Geass, tajemná dívka C.C. a v neposlední řadě armáda "teroristů", pro které je jejich vůdce.

Suzaku: Lelouchův nejlepší přítel, ale také nejhorší nepřítel. V civilním životě jsou Lelouch a Suzaku přátelé z dětství, na bojišti stojí na opačných stranách jako Zero a Lancelot, aniž by o tom věděli. Suzakova minulost je zahalaná řadou nejasností.

Karen: Dívka, která by vše nejraději řešila diplomaticky. Pokud ale vyjednávání selže a její přátelé nebo kdokoliv bezmocný se ocitne v nebezpečí, stává se z Karen stroj na zabíjení. Se svým strojem Gurenem Mk. II a pod Zerovým vedením je Karen předním bojovníkem Řádu černých rytířů, tedy Zerovy osobní armády.

C.C.: Tajemná, neposlušná a drzá holka, která dokáže rozdávat za určitý "poplatek" schopnost Geass, ale sama je proti němu imunní. Její tělo není jako u normální člověka, dokáže se sama léčit i z těžkých zranění. Málokdy se dá vidět s něčím jiným v puse než s pizzou.

Nanali: Lelouchova mladší sestra. I když je slepá a připoutaná na kolečkové křeslo, je to neuvěřitelně bystrá a odvážná dívka. Kvůli ní a jednomu slibu se vlastně Lelouch rozhodl udělat to, co dělá. Chce vytvořit dokonalý svět pro svou malou sestřičku...

Shrnutí

Vzhledem k zakončení první série bylo pokračování jen otázkou času. A čekání se rozhodně vyplatilo. Code Geass R2 je totiž bez nadsázky mistrovské dílo.
Pokud se vám líbil první Code Geass, druhý vás určitě nezklame. I když tvůrci možná trochu povolili uzdu fantazii a vládu nad příběhem mají teď převážně nejrůznější mechové a uživatelé Geassu, můžete se těšit na příběh, od kterého se neodtrhnete.

Příběh

Co Lelouch nedokončil v první sérii, hodlá dokončit v té druhé. Hned v prvním díle se bude opakovat historie. I kdy je trošku pozměněná.
Lelouch opět chodí do školy, místo milované sestřičky má milovaného brášku. Opět je v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Opět potká C.C. a ta opět zemře.
A ano, uhodli jste. Opět získá Geass, k němu ale ještě jako bonus i ztracené vzpomínky. Lelouch se velmi brzy vzpamatuje z katastrofální prohry, kterou v první sérii utržil.
Zbývá jediné. Lelouch musí zachránit svůj Řád černých rytířů dříve, než bude pozdě. Všichni, kteří přežili první sérii, mají být totiž popraveni.
To by to ale nebyl Zero, kdyby zase nepředvedl nějaký ten zázrak.

Bohužel pro něj, za ten rok, co byl "mimo", se hodně rozmohla móda Geassu, takže ho už má kde kdo. Na seznam věcí, které musí Lelouch udělat, se tak kromě zničení Británie a zabití jeho otce dostává i vyhlazení všech
nebezpečných uživatelů Geassu a zničení těch, kteří Geass vytváří.
Všechny události prvního Code Geassu byly pro Leloucha oproti tomuto úkolu procházka růžovým sadem. Lelouch se musí nejednou rozhodovat mezi správnou věcí a úspěchem jeho plánu.
Navíc zjistí, že všechny události okolo jeho otce a matky se mají úplně jinak, než se domníval. A v neposlední řadě se musí pro dobro svého cíle přenést přes smrt jeho milovaných.

Dokáže Lelouch konečně dokončit to, co začal? Dokáže Lelouch porazit svého bratra a otce a znovu tak prolít krev vlastní rodiny? Usedne Lelouch na trůn a ovládne svět?
Pro odpovědi se musíte prokoukat až k dvacátému pátemu dílu CG R2.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek