Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Recenze na anime

Dai Majuu Gekitou Hagane no Oni

Vložil: Dejv007 | 11.09.2012, 09:16:44
Datum vydání: 10.12.1987
Studia: AIC, Tokuma Japan Communications
Režie: Toshihiro Hirano
Hudba: Masahiro Kawasaki

Chika hodnocení

Příběh5/10
Kresba6/10
Hudba6/10
Charaktery5/10
Závěr: Opět anime pro pamětníky. Nižší hodnocení má hlavně kvůli tomu, že je dvě desítky let staré a v té době byly na kvalitní anime prostě jiné požadavky. To ale neznamená, že je to špatné anime.

Hlavní postavy

Takuya Gloos: Hlavní hrdina. Kvůli neustálé šikaně a šíleným úkolům od jeho nadřízeného odešel z armády. Po letech se na přání svého starého přítele vrací zpět na svou starou základnu.

Haruka Alford: Takuyův dobrý přítel. Zažili spolu spoustu obtížných situací, takže se není čemu divit, že se hodně sblížili. Po Takuyově odchodu začal Haruka provádět různé experimenty. Jednoho dne se mu to ale vymklo z rukou...

Shrnutí

Od anime, co má něco přes dvacet let, nemůžeme očekávat zázraky. Pokud oželíme absenci prakticky jakékoliv pořádné zápletky a přivřeme oko nad poměrně hodně zastaralou, ale na druhou stranu svým způsobem jedinečnou kresbou, tak nám zůstane solidní anime, kterým zabijeme necelou hodinu času.

Příběh

V roce 1999 objevili vědci ve výzkumné laboratoři na ostrově Kushině dosud neznámou částici energie a pomocí ní sestrojili útočný laser s nevídanou silou. První pokus proběhl nad mořem. V místě dopadu paprsku ale našli podivnou věc, která připomínala něco mezi robotem a neznámým živočichem. Posádka průzkumné ponorky, Takuya a Haruka, museli riskovat životy, aby získali vzorek z podivného nálezu. Po této události odejde Takuya z armády a opustí ostrov. O tři roky později mu ale Haruka pošle dopis, ve kterém ho prosí o pomoc. Takuya neváhá a vydá se na pomoc starému příteli. Na ostrově se setká se svou starou známou a po příchodu do výzkumného střediska se mu dostane ne zrovna vřelého přivítání od jeho bývalého nadřízeného. Postupně se dozvídá, že Haruka spolupracoval na vývoji nových zbraní a Malhuderův částicový laser, jak byla nová zbraň pojmenována, při každém použití otevírá průchod do jiné dimenze. Haruka se chová čím dál podivněji a když začne zabíjet lidi, je jasné, že je třeba jednat. Naneštěstí se mu povede spojit své tělo s jedním z tvorů, kteří se přenesli na náš svět po použití Malhuderova částicového laseru. Takuya nemá na výběr. Musí se vrátit na místo, kde před lety nalezli prvního mimozemského tvora a spojit se s ním, aby dokázal svého starého přítele zastavit.

Screenshoty

Copyright © 2008 - 2019 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek