Návštěvy

TOPlist

Facebook


Vzkazník

Team info

O nás

Chika-translations patří mezi nejstarší fansubové skupiny v ČR a pár let byla i absolutně největším fansubovým útvarem u nás - jeden čas jsme měli přes padesát členů. Ale začneme pěkně od začátku.

Chika jako taková se začala tvořit v červnu roku 2007. Vše začalo překladem anime Najica, který byl "na zakázku" člověku, kterého spousta z vás zná jako mého dlouholetého korektora a přítele Kouláka. Překlad si vyžádalo pár lidí a titulky shledaly úspěch. "Proč v tom nepokračovat?", řekli jsme si. Takhle vznikla skupina se dvěma členy, kteří si ve slovníčku našli několik japonských slovíček, z nichž se nakonec ujala "Chika", tedy "záhrobí". A Chika-translations byla na světě.
Postupně jsme nabírali další a další členy, kteří vytvořili, jak já s oblibou říkám, pevné jádro, které v téměř stejném seskupení funguje dodnes.
Dlouhé roky jsme překládali pro ADvík, AkiCon, FantasyFest, Pragacon a další akce u nás i na Slovensku, ale kvůli licencím nyní překládáme víceméně jen pro zábavu a pro veřejnost.
Chika přežila i svůj vlastní rozpad. Více než rok jsme "fungovali" pod taktovkou Thorra, který byl vždy považován za zástupce leadera. Činnost se skoro zastavila, opustili nás téměř všichni členové a začali jsme upadat v zapomnění... Pak ale nastal obrat (pracovní název je "reborn") a Chika, stejně jako bájný Fénix, opět povstala ze svého popela. Chika tu zkrátka byla, je a bude!
All hail Chika!

Co se týče vnitřní struktury, tak fungujeme velice jednoduše. Zakládáme si na přátelské spolupráci. Pravidelně nepravidelně pořádáme srazy (v pronajaté chatě, na festivalu nebo klidně jen u někoho na dvorku), na kterých se počet účastníků pohybuje okolo 10-15 lidí a dokonce plánujeme i společnou cestu do Japonska. Konverzace plné přátelských nadávek, urážek a smíchu na Skypu a Facebooku jsou naprostou samozřejmostí. Je pro nás velice důležité, aby se každý cítil dobře. Nikdo není do ničeho nucen a pracuje jen na tom, co ho baví. Každý má navíc možnost kdykoliv ukončit svůj projekt, pokud k tomu má pádný důvod, nebo opustit skupinu. Tuto možnost ještě nikdo nevyužil, aniž by k tomu neměl skutečně dobrý důvod...
Copyright © 2008 - 2022 chika-translations | Created by Ryuu | Design by lestrix
Na veškeré texty, grafická vyobrazení a jiná díla zveřejněná na těchto internetových stránkách se vztahují autorská práva chika-translations, pokud není výslovně v textu uvedeno jinak. Jakékoli kopírování, šíření, přechovávání, sdělování, vysílání, reprodukování nebo přenášení obsahu těchto stránek nebo jejich částí bez písemného souhlasu sdružení chika-translations je zakázáno.
Mapa stránek